نکاتی درباره مصرف عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی بعنوان داروهای گیاهی درنظر گرفته می شوند و همان طور که هر دارویی بایستی در حد و اندازه معلوم مصرف شود، عرقیات و داروهای گیاهی نیز دارای طریقه مصرف مخصوص به خود هستند.

0

عرقیات گیاهی را چگونه مصرف کنیم؟

– خوردن بعضی از عرقیات مثل عرق بیدمشک، بابونه،صد گیاه و…  برای کودکان زیر ۲ سال، افرادی که به آنفلوآنزا و آبله مرغان مبتلا هستند، ممنوع است و در مورد زنان باردار و شیرده هم باید با احتیاط مصرف شود؛ برای همین در موقع خرید به مواردی از این دست توجه کنید.

– همزمانی در مصرف بعضی از داروهای شیمیایی با مصرف بعضی از عرقیات باعث بی اثر شدن دارو و عرق می‌شود؛ مثل گیاه سنبل الطیب که برای آرامش بخشی، رفع سردردهای عصبی و کم خوابی تجویز می‌شود و به هیچ وجه نباید همراه داروهای خواب آوری مثل دیازپام،فنوباربیتال و…  استفاده شود.

– بعضی عرقیات طبیعت گرم و بعضی طبیعت سرد دارند. عرق های گرم را مانند نعنا، سنبل الطیب، آویشن و… را باید یکباره (یک لیوان در روز)خورد تا موثر شود.

– تعداد دفعات مصرف عرقیاتی که برای درمان ریوی تجویز میشود کم است؛ در عوض طول درمان عرقیاتی که برای درمان بیماری های چربی خون، قند خون و بیماری های کبدی و معدوی تجویز میشود، ممکن است به مدت ۲ یا ۳ ماه باشد.

-جوشاندن عرقیات برای غلیظ تر شدن بی فایده است؛ این کار کمک چندانی به افزایش خاصیت آنها نمی کند و حتی ممکن است بو و طعم آنها را نیز خراب کند.

– مناطق سرد سیر به مناطق گرمسیر و مرطوب،از پوشش گیاهان با خاصیت های دارویی غنی تری برخوردار است.

– عرق دو آتشه به معنای آن است که گیاه دو بار جوشانده شده، آب کمتری دارد و غلیظ تر است و در نتیجه تاثیر گذاری سریع تری هم دارد.

– بعضی عرقیات معطر مثل گلاب، هل و…  اگر در مقابل نور خورشید باشند، عطر خود را از دست می دهند؛ پس  این نوع عرقیات را پشت پنجره آفتابگیر قرار ندهید.

-عرقیات به علت تبخیر شدن آبشان هنگام جوشاندن و غلیظ بودنشان، فساد ناپذیرند اما تاریخ مصرف بعضی از آنها ۳ ساله و بعضی دیگر یک ساله است و این یعنی بعد از گذشت تاریخ مصرف، خاصیتشان از بین میرود، نه اینکه خراب شوند.

– مکان گرم و مرطوب، زودتر خاصیت انواع عرقیات را از بین میبرد، بنابراین آشپزخانه به دلیل داشتن فضای گرم و مرطوب مکان مناسبی برای نگه داشتن آنها نیست. عرقیات را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا خواص آن حفظ شود.

– نگهداری عرقیات در کمد اتاق های خواب،انباری و حیاط خلوت – که فضایی خشک و خنک دارند-مناسب است؛ در ضمن می توان آنها را در یخچال هم نگه داشت.

– معمولاً خاصیت عرقیات گیاهانی که طبیعت گرم یا مایل به گرم دارند، زودتر از بین می رود و معمولاً تاریخ مصرف آنها یک ساله است.

– بعضی انواع عرقیات  طعم فوق العاده تلخی دارند و خوردن آنها -به ویژه برای کودکان-سخت است.  این نوع عرقیات (مثل کاسنی، نعنا، بید و…) را میتوان با نبات، عسل یا کمی آبمیوه مخلوط کرد و خورد. خوردن این عرقیات همراه نبات، عسل یا آبمیوه نه تنها خاصیت آنها را کم نمی کنند بلکه افزایش میدهد.

برگرفته از مطالب کتاب عرقیات گیاهی (نویسنده: قادر سلطان پور)

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.