بهارنارنج به جای دیازپام

مصرف عرق بهار نارنج تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین میبرد و افرادی که مشکل اختلال خواب دارند، میتوانند پیش از خواب مقداری عرق بهار نارنج با چای مصرف کنند.

0

خواص بهارنارنج

 1. بهار نارنج آرامش بخش و ضد هیجانات دستگاه عصبی است، سردرد های عصبی و میگرنی را کاهش می دهد و تپش نامنظم قلب و اضطراب را از بین میبرد.
 2. بهار نارنج دارای طبیعت گرم و مقوی برای جسم و روح است.
 3. پوست نارنج ضد یبوست است و برای افرادی که معده آنها زیاد ترش می کنند، بهترین دارو است.
 4. مربای بهار نارنج مقوی معده و ضد تشنج است.
 5. عرق بهار نارنج اشتها آوری قوی است و برای رفع ضعف اعصاب مفید و نشاط آور است و در تسکین ناراحتی‌ های سینه و تپش قلب موثر است.
 6. عرق بهار نارنج برای معطر کردن شربت ها استفاده می شود، اعصاب را تقویت و بی خوابی را درمان میکند.
 7. مصرف عرق بهار نارنج تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین میبرد و افرادی که  مشکل اختلال خواب دارند، میتوانند پیش از خواب مقداری عرق بهار نارنج با چای مصرف کنند.
  بهارنارنج. هربالیا
 8. برای نرم کردن پوست های خشک و جلوگیری از شکنندگی مویرگ ها استفاده می شود.
 9. درمان دردهای متواتر شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند.
 10. دم کرده گل درخت بهارنارنج برای برطرف کردن قولنجهای عصبی مفید است.
 11. از مخلوط آب کرفس و عرق بهار نارنج برای دفع سنگهای کلیه و مثانه و خرد کردن آنها نیز استفاده می شود.
 12.  بهار نارنج تازه در تهیه آب مقطر بهار نارنج  کار می رود. بهار نارنج خشک شده به صورت دم کرده و به عنوان ضد تشنج در بیماری های عصبی مانند هیستری ضعف اعصاب و  هم چنین رفع سکسه به کار می رود.
 13. آب مقطر بهار نارنج به وسیله بخار آب تهیه می شود. برای این کار یک کیلو بهار نارنج و یک لیتر آب یک کیلو آب مقطر تهیه کنند. آب مقطر  بهار نارنج مایعی زلال دارای بوی بسیار قوی و معطر است. رنگ آن گاهی به علت فساد و رشد باکتری ها تغییر می کند.
 14. با توجه به به نتایج به دست آمده از یک مطالعه، از بهار نارنج میتوان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد.
  این مطالعه با هدف مقایسه ی عرق بهار نارنج و دیازپام بر اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی توسط پزشکی، انجام شد.
شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.