خواص درمانی شوید را بشناسید

شوید درمان کننده چربی خون، افزاینده شیر مادر و رفع درد معده می باشد.

0
  1. شوید از دسته سبزی های معطر و خوردنی است که شاید طعم آن برای خیلی ها خوشایند نباشد، امل اگر از خواص بسیار این سبزی آگاه شوند، میل به خوردن آن پیدا خواهند کرد.

خواص داروئی شوید

تخم شوید بعنوان ضد تشنج، ضد درد، نفخ شکم ، ادرار آور و برای تقویت معده استفاده می شود.

برای کسانیکه اشتهای زیادی به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو است، زیرا اشتها را زیاد کرده، معده را تقویت می کند و انرژی به بدن می دهد.

تخم شوید را می توان برای ناراحتی معده ، بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد .

خانمهایی که در دوران شیر دهی به نوزادان هستند و شیر آنها کم است باید حتما روزی چند بار دم کرده تخم شوید یا خود سبزی شوید را بخورند؛ خواهند دید که بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شد.

طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است. مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد.

از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود و دام داران قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند .مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر ۳۰ گرم تخم شوید به داد تا نفخ و دل درد را ساکت کنند.

در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاه دارند بهترین درمان شوید است. این نوع بیماران باید دم کرده شوید را آهسته آهسته بنوشند.

در چین از شوید برای درمان کمردردهایی که بعلت انقباض عضلانی باشد استفاده می کنند.

در چین همچنین برای باد فتق نیز از تخم شویداستفاده می کنند.

همچنین افرادی که دارای بیماری چربی خون میباشند می توانند از علف شوید و تخم آن برای درمان بیماری استفاده نمایند. برای این منظور تخم شوید را به صورت جوشانده تهیه کرده و روزانه به مقدار دو استکان مصرف نمایند و یا از عرق شوید یک استکان بعد از نهار و شام میل نمایند.
برگرفته از کتاب طب سنتی

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.