خواص چای سبز با نعنا

0

خواص چای سبز

  1. برگ های چای سبز حاوی کافئین و ویتامین های A, C  و E می باشد. زمانی که احساس خستگی می کنید بدون معطلی به سراغ چای سبز بروید.
  2. چای سبز کالری سوزی بالایی دارد و نوشسیدن روزانه ۲-۳ فنجان از آن می تواند ۱۰۰ کالری بسوزاند.
  3. چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان موجود در چای سبز می تواند خطر احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهد. مردانی که روزانه بیش از ۱.۵ فنجان چای سبز می نوشند، ۷۰ درصد کمتر در معرض سرطان کولون قرار دارند. خطر ابتلا به سرطان سینه نیز در زنان مصرف کننده چای سبز، در یک مطالعه ۲۲ درصد کمتر از افراد دیگر بود. همچنین خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که روزانه چای سبز مصرف می کنند، ۴۵ درصد کمتر از دیگران بود.
  4. تاثیر دیگر چای سبز در کاهش سطح کلسترول می باشد و نسبت کلسترول بد به کلسترول خوب را کاهش می دهد.
  5. چای سبز به تنظیم سطح قند خون با کاهش آزاد سازی قند بعد از صرف غذا کمک می کند. در نتیجه افراد مبتلا به دیابت می توانند با نوشیدن چای سبز، در تنظیم قند خون بدنشان کمک کنند.
  6. کافئین موجود در چای سبز موجب مهار رشد میکروب های دهان می شود؛ به این ترتیب خطر پوسیدگی دندان و همچنین بوی بد دهان با چای سبز کاهش می یابد.
  7. گفته می شود که چای سبز موجب تاخیر در تخریب ناشی از آلزایمر و پارکینسون می شود. مطالعات انجام شده بر روی موش ها نیز نشان می دهد که چای سبز از مرگ سلول های مغزی محافظت می کند.
  8. چای سبز نسبت به قهوه کافئین کمتری دارد. اما با همان مقدار کافئین، عملکرد مفید خود را انجام می دهد؛ زیرا دارای ال-تیانین است که در ترکیب با مقدار کافئین موجود، موجب بهبود عملکرد مغزی می شود.

 

روش تهیه چای سبز

یک قاشق چای خوری چای سبز را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. چای را صاف کنید و مقداری نعنا به آن اضافه کند. این کار باعث می شود که خواص تقویت کنندگی چای سبز بیشتر شود. روزانه قبل از ساعت ۵ بعد از ظهر ۲ تا ۳ فنجان چای سبز بنوشید.

توجه داشته باشید که زنان باردار و کودکان باید مصرف چای سبز را محدود کنند. اگر دچار کم خونی هستید، بیش از ۴ فنجان در روز از این چای استفاده نکنید. باید بدانید که چای سبز خواص ضد پیری دارد و به هضم بهتر غذا کمک می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.